Strona główna » Gazownia Krosno » Gaz LPG Krosno

Gaz LPG Krosno

Jaka jest cena gazu LPG?

Obecne wzrosty cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem wielu specjalistów to jednak nie koniec podwyżek dla osób ogrzewających swoje budynki z zastosowaniem paliwa gazowego LPG. Ceny gazu LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma jedynie rynek. Rozwiązaniem na mniejsze koszty podczas zakupów gazu LPG jest na przykład kupowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego cenniki są mniejsze.

Jak napełniać butle LPG?

Podczas napełniania butli LPG trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W pobliżu nie mogą w związku z tym występować się jakiekolwiek źródła ognia. Prawidłowe tankowanie gazu LPG polega natomiast na napełnieniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Wolna przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który w wyniku zmieniających się temperatur może zwiększać własną objętość. Po przeprowadzeniu napełniania zbiornika trzeba również sprawdzić, czy jest on całkowicie szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności