Strona główna » Gazownia Krosno » Gaz płynny Krosno

Gaz płynny Krosno

Podstawowe różnice między gazem płynnym a ziemnym?

Pomimo,że gaz ziemny i gaz płynny LPG należą do tej samej grupy węglowodorów, dzieli je sporo różnic. Głównie gaz płynny mieszanka propanu i butanu to gaz cięższy od powietrza około o 2 razy, z kolei gaz ziemny jest od niego niemal o 50% lżejszy. Sprawa ta ma w związku z tym wpływ na możliwość przewożenia i składowania tych gazów. Gaz ziemny wymaga wybudowania rurociągów, z kolei gaz płynny może być magazynowany w dużych ilościach z użyciem niewielkich zbiorników na gaz płynny.

Jak często trzeba wykonywać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na gaz płynny muszą obowiązkowo co 2 lata wykonywać jego przegląd zewnętrzny. W trakcie takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Oprócz tego każdy zbiornik zewnętrzny musi również bezwzględnie raz na 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Badanie to polega na sprawdzeniu ścian zbiornika oraz jego wzmocnień. Co 10 lat musi być także wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie przeglądy techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są realizowane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności