Strona główna » Gazownia Krosno Odrzańskie » Gaz płynny Krosno Odrzańskie

Gaz płynny Krosno Odrzańskie

Rodzaje zbiorników na płynne paliwo gazowe

Jeśli w gospodarstwie domowym wykorzystywane jest ogrzewanie płynnym paliwem gazowym, potrzebny jest montaż na działce zbiornika, w którym będzie on składowany. Podstawowy podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wykonać na modele naziemne oraz wewnętrzne. Zbiornik na gaz płynny zewnętrzny umieszczany jest na płycie fundamentowej nieco ponad poziom gruntu. Zamontowanie zbiornika zewnętrznego wymaga zachowania właściwej odległości od pozostałych elementów w otoczeniu. Wśród zalet zbiorników zewnętrznych wyróżnić można ich stosunkowo niewielką cenę i łatwy montaż. Zbiornik na gaz płynny wewnętrzny to natomiast rozwiązanie droższe jednak mniej wpływające na otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w otworze ziemnym i pokrywany mniej więcej 60 cm gruntu. Obszar posesji, w której zamontowany jest podziemny zbiornik na gaz płynny, może być prawie dowolnie zagospodarowana.

Co ile należy tankować zbiornik na gaz LPG?

Według porad ekspertów najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest tankowanie zbiorników na płynne paliwo gazowe dwa razy w roku. Takie rozwiązanie umożliwia bowiem na mniejsze wydatki poprzez korzystanie z posezonowych spadków cen płynnego paliwa gazowego. By zaplanować regularne tankowanie płynnego paliwa gazowego po korzystnych cenach, należy zadbać o właściwą pojemność zbiornika już podczas jego montowania, która będzie brać pod uwagę: wielkość budynku, ilość mieszkańców, ilość urządzeń zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności