Strona główna » Gazownia Krosno Odrzańskie » Butle gazowe Krosno Odrzańskie

Butle gazowe Krosno Odrzańskie

Jak zweryfikować odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku elementach. Każde z nich powinny w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na której umieszczone są dane donoszące się do masy netto butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu oraz daty legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla musi być także opatrzona naklejką nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Oprócz tego wszelkie kupowane butle koniecznie muszą posiadać właściwą zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

Jak dużo znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na parę wariantów pod względem ich pojemności, a co za tym idzie, zawartości gazu, którym są zatankowane. W związku z tym to ile mieszaniny propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności