Strona główna » Gazownia Krośniewice » Gaz płynny Krośniewice

Gaz płynny Krośniewice

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Pomimo tego, że koszty płynnego paliwa gazowego wciąż rosną ogrzewanie gospodarstw domowych i firm za pomocą tego paliwa stale jest o wiele opłacalniejsze od, na przykład ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania domów umożliwia w związku z tym wygenerować oszczędności nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Dodatkowo gaz płynny wliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a co za tym idzie, umożliwiają zmniejszyć konieczność czyszczenia kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie budynku lub firmy płynnym paliwem gazowym nie wymaga także posiadania specjalnej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie na gaz według informacji GUS wykorzystywane jest w ponad 62% domów. W wielu sytuacjach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub zamontowane na własny koszt. Do najważniejszych plusów takiego ogrzewania zalicza się między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w przypadku wykorzystywania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności