Strona główna » Gazownia Krośniewice » Butle gazowe Krośniewice

Butle gazowe Krośniewice

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Aby podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia należy najpierw zdemontować plombę foliową z zaworu, która gwarantuje, że zbiornik jest pełen, a później zdjąć wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. W tym czasie zawór butli musi być ciągle zakręcony. Przed zamocowaniem reduktora do zaworu należy również zweryfikować, czy uszczelka zlokalizowana w zaworze w butli jest w odpowiednim stanie, w przypadku, jeśli jest ona uszkodzona, trzeba się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem trzeba już jedynie odkręcić go wykonując pojedynczy obrót we wskazanym kierunku.

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się przede wszystkim swoją pojemnością. Zazwyczaj oferowane są one w wersjach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najuniwersalniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń oraz kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propanu i butanu. Ich mała masa i rozmiar ułatwia natomiast używanie ich na wyjazdach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności