Strona główna » Gazownia Krobia » Gaz płynny Krobia

Gaz płynny Krobia

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Choć ceny gazu płynnego stale rosną ogrzewanie budynków oraz firm za pomocą tego paliwa stale jest o wiele bardziej opłacalne od, chociażby ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego paliwa gazowego do ogrzewania domów umożliwia w związku z tym zaoszczędzić nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Oprócz tego płynne paliwo gazowe wliczany jest do paliw czystych, które nie tworzą sadzy, a co za tym idzie, pozwalają wykluczyć konieczność czyszczenia przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub firmy płynnym paliwem gazowym nie wymaga także posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie za pomocą gazu według informacji GUS stosowane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu sytuacjach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub montowane na własny koszt. Do podstawowych zalet takiego ogrzewania zalicza się między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w przypadku wykorzystywania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności