Strona główna » Gazownia Krasnobród » Gaz płynny Krasnobród

Gaz płynny Krasnobród

Czy montaż zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to natomiast, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą właściwego formularza. Druk musi posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta i skonsultowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi pisemnej w ciągu 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i pozwala rozpoczęcie montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, na którą składa się wiele różnych wydatków. Podstawowy z nich to cena zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która wynosi w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów mniej więcej 7000 zł. Dodatkowo do kosztów samego zbiornika na płynne paliwo gazowe należy także doliczyć między innymi: transport zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wylanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji niezbędnej do wykonania odbioru przez UDT. Łączny koszt zamontowania zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi wobec tego mniej więcej 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest z kolei wybranie wydzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą oferuje większość jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności