Strona główna » Gazownia Krasnobród » Butle gazowe Krasnobród

Butle gazowe Krasnobród

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać podczas zimy?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być używane zimą, warto postawić na modele wypełnione czystym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach wynoszących aż -42 oC. Za sprawą tego wykorzystywanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie problematyczne. W takich samych warunkach butle gazowe wypełnione mieszanką propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, bo gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na ile wystarcza butla gazowa, zależy od wielu elementów. Wyróżnić wśród nich należy głównie wielkość butli. Im jest ona pojemniejsza, tym dłużej można z niej wobec tego korzystać. Oprócz tego czas użytkowania butli gazowej zależy też od tego, w jakim celu jest ona używana i energochłonności urządzeń zasilanych z jej zastosowaniem. Klasyczne butle gazowe 11 kg, stosowane w kuchenkach gazowych w domach wystarczają zazwyczaj na około 1 miesiąc przygotowywania posiłków z użyciem gazu znajdującego się w nich..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności