Strona główna » Gazownia Kraśnik » Gaz płynny Kraśnik

Gaz płynny Kraśnik

Gaz płynny — cena

To ile kosztuje stosowany do ogrzewania lokali, zasilania silników spalinowych i urządzeń w gospodarstwach domowych płynny gaz LPG zależy jest od sytuacji gospodarczej. Wszystko za sprawą tego, że cena płynnego paliwa gazowego nie jest kontrolowana przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym, jeśli chodzi o płynne paliwo gazowe, cennik za litr może się zmieniać nawet parę razy do roku. W wielu sytuacjach jest ona także podawana dla metra sześciennego gazu zamiast litra, dlatego należy zwrócić uwagę na tę jednostkę podczas porównywania jego kosztów zakupu.

Jak często należy przeprowadzać badanie naziemnego zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą obowiązkowo co 2 lata przeprowadzać jego przegląd zewnętrzny. Podczas takiego badania sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik naziemny musi także obowiązkowo co 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Przegląd ten opiera się na zbadaniu ścian zbiornika i jego wzmocnień. Co 10 lat musi być także przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie przeglądy techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są przeprowadzane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności