Strona główna » Gazownia Krapkowice » Butle gazowe Krapkowice

Butle gazowe Krapkowice

Jaka jest cena butli gazowe?

Żeby móc stosować butlę gazową w domu, trzeba się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można zakupić pozbawione gazu, a także już napełnione. W pierwszym przypadku cena butli gazowej waha się w granicach około dwustu złotych, natomiast w drugim do wartości nienapełnionej butli trzeba doliczyć również cenę zawartego w niej gazu, łączna cena równa się wobec tego obecnie około trzystu złotych. Tańszą metodą jest natomiast kupienie używanej butli gazowej, należy jednak przy tym pamiętać, żeby sprawdzić, czy ma ona ważną homologację, której okres umieszczony jest na butli.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimową porą?

Jeśli butle gazowe mają być używane zimą, należy wybrać modele napełniane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 oC. Dzięki temu stosowanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie problematyczne. W takich samych warunkach butle gazowe wypełnione propanem-butanem mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, ponieważ gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności