Strona główna » Gazownia Krajenka » Gaz płynny Krajenka

Gaz płynny Krajenka

Formalności związane z montażem zbiornika na gaz płynny

Planując montaż zbiornika na gaz płynny na działce, należy wiedzieć o kilku kwestiach. Taka inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydanego przez odpowiednie dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na gaz płynny polega natomiast na wykonaniu wykopów w sytuacji modelu wewnętrznego lub wykonania płyty fundamentowej przy wyborze modelu naziemnego. Po zamontowaniu zbiornika należy obowiązkowo przeprowadzić również jego odbiór, który przeprowadzany jest przez UDT.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, w której skład wiele różnorodnych kosztów. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na gaz płynny, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów mniej więcej 7000 zł. Dodatkowo do ceny zakupu zbiornika na gaz płynny należy także doliczyć między innymi: transport zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wykonanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Łączny koszt montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi wobec tego mniej więcej 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest natomiast wybranie wydzierżawienia zbiornika na gaz płynny, którą oferuje wielu jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności