Strona główna » Gazownia Krajenka » Dostawcy gazu Krajenka

Dostawcy gazu Krajenka

Na czym opiera się prognozowane rozliczanie dostaw paliwa gazowego?

Sprzedawcy gazu ziemnego proponują dla swoich klientów różne metody rozliczeń płatności za sprzedane medium. Jedną z nich jest wobec tego rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą formą rozliczeń. Opiera się ono na analizach związanych ze zużyciem gazu w danym czasie oraz wystawiania na tej podstawie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu jest wyższe, konieczne jest dokonanie dopłaty. Z kolei w sytuacji mniejszego rzeczywistego poboru gazu ziemnego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można zaliczyć na poczet następnych faktur lub wypłacić z wykorzystaniem właściwego dokumentu.

Od czego uzależniona jest cena gazu ziemnego?

Wielkość rachunków za paliwo gazowe uzależniona jest od kilku różnorodnych czynników. Podstawowe z nich to wielkość zużycia gazu ziemnego w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest odbiorca przez sprzedawcę paliwa gazowego. Wobec tego najwyższe faktury za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze stosujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto również wspomnieć, że ostateczna cena gazu ziemnego uzależniona jest również od innych opłat obowiązujących u danego dostawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności