Strona główna » Gazownia Koźminek » Gaz płynny Koźminek

Gaz płynny Koźminek

W jaki sposób może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, najczęściej można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich polega na płaceniu za całości dostaw gazu płynnego, po zatankowaniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który za pomocą licznika gazu zlicza pobór gazu. Na bazie tych danych następnie co miesiąc przesyłana jest faktura obejmująca wyłącznie bieżące zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno znajdować się w zbiorniku na gaz płynny?

Odpowiednie i całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników uzależnione jest od jego odpowiedniego poziomu. W związku z tym zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak żeby pozostałe 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie powinna z kolei przekraczać poziomu poniżej 25%. Zwłaszcza w miesiącach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci moc odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności