Strona główna » Gazownia Kozienice » Butle gazowe Kozienice

Butle gazowe Kozienice

Jaka jest cena butli gazowe?

Aby móc wykorzystywać butlę gazową w domu, należy się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić puste, a także już napełnione. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej oscyluje w granicach mniej więcej dwustu złotych, z kolei w drugim do ceny pustej butli należy doliczyć także cenę zawartego w niej gazu, łączna cena równa się w związku z tym obecnie około 300 złotych. Tańszą opcją jest z kolei wybranie używanej butli gazowej, trzeba jednak przy tym pamiętać, aby sprawdzić, czy posiada ona aktualną homologację, której termin umieszczony jest na butli.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, należy postawić na modele napełniane samym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 oC. Dzięki temu użytkowanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W tych samych warunkach butle gazowe zatankowane mieszaniną propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych we właściwy sposób, bo gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności