Strona główna » Gazownia Koziegłowy » Butle gazowe Koziegłowy

Butle gazowe Koziegłowy

Jak dużo mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na wiele rodzajów pod względem ich pojemności, a co za tym idzie, zawartości gazu, jakim są wypełnione. W związku z tym to ile mieszaniny propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów.

Jak rozpoznać właściwie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku czynnikach. Każde z nich muszą wobec tego posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są dane donoszące się do ciężaru nienapełnionej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu oraz terminu legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla musi być zarazem wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Ponadto wszystkie kupowane zbiornik bezapelacyjne muszą posiadać odpowiednią zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby gwarantującej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności