Strona główna » Gazownia Kowary » Gaz płynny Kowary

Gaz płynny Kowary

Rodzaje zbiorników na gaz płynny

Jeśli w budynku wykorzystywane jest ogrzewanie płynnym paliwem gazowym, konieczny jest montaż na działce zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Podstawowy podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wyróżnić na modele zewnętrzne i wewnętrzne. Zbiornik na płynne paliwo gazowe zewnętrzny umieszczany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom gruntu. Zamontowanie zbiornika zewnętrznego wymaga zachowania odpowiedniej odległości od innych elementów w otoczeniu. Wśród plusów zbiorników naziemnych wyróżnić można ich stosunkowo niską cenę i łatwy montaż. Zbiornik na płynne paliwo gazowe wewnętrzny to natomiast rozwiązanie droższe jednak mniej ingerujące w otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w wykopie i pokrywany mniej więcej 60 cm gruntu. Część posesji, w której zamontowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być niemal swobodnie zagospodarowana.

Jak często trzeba tankować zbiornik na gaz LPG?

Według zdania specjalistów najbardziej opłacalnym sposobem jest tankowanie zbiorników na gaz płynny dwa razy do roku. Taki sposób umożliwia bowiem na zaoszczędzenie poprzez korzystanie z posezonowych obniżek cen gazu płynnego. Aby zaplanować regularne tankowanie płynnego paliwa gazowego po atrakcyjnych cenach, trzeba zadbać o odpowiednią pojemność zbiornika już w trakcie jego montażu, która będzie brać pod uwagę: wielkość budynku, liczbę mieszkańców, ilość sprzętów zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności