Strona główna » Gazownia Kowary » Dostawcy gazu Kowary

Dostawcy gazu Kowary

Jak wygląda pierwsza zmiana sprzedawcy gazu ziemnego?

Zmiana sprzedawcy paliwa gazowego po raz pierwszy może być problematyczna, ze względu na brak doświadczenia w tej sprawie. Najistotniejsze w jej przypadku jest wobec tego szczegółowe przeanalizowanie dostępnych na rynku ofert. Jeśli chodzi o to, jak długo trwa pierwsza zmiana sprzedawcy gazu, same formalności związane z tą kwestią trwają od 3 do 4 tygodni. Okres ten zależy przede wszystkim od tego, w jakim czasie zostanie rozpatrzone przez OSD zgłoszenie o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego.

Jak się przygotować do zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu, przed wybraniem się do jego filii obsługi klienta warto właściwie się do tego przygotować. Pracownik sprzedawcy paliwa gazowego może bowiem poprosić o takie dane jak: zużycie paliwa gazowego w ostatnim roku, na bazie którego odbiorcy są przypisywani do określonych taryf gazowych, termin obowiązywania aktualnej umowy zawartej z dostawcą paliwa gazowego. W związku z tym warto sprawdzić te informacje wcześniej oraz zabrać ze sobą dowód osobisty, niezbędny do zweryfikowania danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności