Strona główna » Gazownia Kowalewo Pomorskie » Gaz płynny Kowalewo Pomorskie

Gaz płynny Kowalewo Pomorskie

Czy ogrzewanie na gaz płynny się opłaca?

Choć ceny płynnego paliwa gazowego stale rosną ogrzewanie budynków oraz firm z zastosowaniem tego paliwa wciąż jest o wiele opłacalniejsze od, chociażby ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania budynków pozwala wobec tego wygenerować oszczędności nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Poza tym płynne paliwo gazowe zaliczany jest do paliw czystych, które nie tworzą sadzy, a co za tym idzie, umożliwiają zmniejszyć konieczność czyszczenia przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub przedsiębiorstwa gazem płynnym nie wymaga również posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie na gaz według danych GUS używane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu sytuacjach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalnych zbiorników, które mogą być wydzierżawione lub zamontowane na własny koszt. Do najważniejszych zalet takiego ogrzewania zaliczyć można między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji używania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności