Strona główna » Gazownia Kowal » Gaz płynny Kowal

Gaz płynny Kowal

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na gaz płynny

Planując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na działce, należy pamiętać o paru formalnościach. Taka inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydawanego przez właściwe dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Sam montaż zbiornika na gaz płynny polega natomiast na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub wykonania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu zewnętrznego. Po zamontowaniu zbiornika trzeba obowiązkowo przeprowadzić także jego odbiór, który przeprowadzany jest przez UDT.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Zamontowanie zbiornika na gaz płynny to inwestycja, w której skład wiele różnorodnych kosztów. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na gaz płynny, która wynosi w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Oprócz tego do ceny samego zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba także doliczyć między innymi: transport zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, stworzenie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do wykonania odbioru przez UDT. Finalny koszt montażu zbiornika na gaz płynny wynosi w związku z tym około 16 000 złotych. Tańszą opcją jest natomiast wybranie dzierżawy zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą proponuje większość jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności