Strona główna » Gazownia Kowal » Dostawcy gazu Kowal

Dostawcy gazu Kowal

Na czym opiera się prognozowane rozliczanie dostaw gazu?

Sprzedawcy paliwa gazowego proponują dla swoich klientów różne metody rozliczeń płatności za sprzedane medium. Jedną z nich jest w związku z tym rozliczenie prognozowane, które jest najpowszechniejszą metodą rozliczeń. Polega ono na prognozach związanych ze zużyciem gazu w danym czasie oraz wystawiania na tej bazie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu jest większe, konieczne jest wykonanie dopłaty. Z kolei w sytuacji mniejszego rzeczywistego zużycia gazu ziemnego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można przenieść na poczet następnych faktur lub wypłacić za pomocą właściwego druku.

Od czego uzależniona jest cena gazu ziemnego?

Wysokość rachunków za gaz uzależniona jest od kilku różnych czynników. Najważniejsze z nich to ilość zużycia gazu ziemnego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest klient przez dostawcę gazu. Wobec tego najwyższe faktury za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy wykorzystują go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Dodatkowo warto także wspomnieć, że finalna cena gazu ziemnego zależy również od dodatkowych opłat obowiązujących u określonego dostawcy gazu ziemnego. Wyróżnić wśród nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności