Strona główna » Gazownia Koszalin » Gaz płynny Koszalin

Gaz płynny Koszalin

Co to jest gaz płynny LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną formą propanu-butanu lub czystego propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei podobny do gazu ziemnego. Za sprawą tego cechuje się on dużą uniwersalnością użytkowania. Gaz płynny mieszanina propanu i butanu może być wykorzystywany w związku z tym na przykład do ogrzewania budynków, napędzania pojazdów (auto gaz), procesów przemysłowych. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną postać przyjmuje pod niskim ciśnieniem, wobec tego może być on magazynowany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników lub butli.

Ile gazu powinno się tankować do zbiorników na gaz płynny?

W momencie tankowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, ilość paliwa nie powinna przekraczać 85% pojemności zbiornika. 15% wolnej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w sytuacji zmieniania się objętości gazu płynnego w wyniku zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie całej instalacji gazowej. W związku z tym najczęściej stosowane zbiorniki o pojemności 2700 litra powinny być tankowane maksymalnie 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności