Strona główna » Gazownia Koszalin » Dostawcy gazu Koszalin

Dostawcy gazu Koszalin

Od czego uzależniona jest cena gazu ziemnego?

Wysokość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od kilku różnych elementów. Najważniejsze z nich to wielkość poboru paliwa gazowego w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest klient przez dostawcę gazu ziemnego. Wobec tego największe faktury za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy używają go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe stosujący go do gotowania na kuchenkach. Poza tym warto także wspomnieć, że ostateczna cena gazu ziemnego uzależniona jest także od innych opłat występujących u danego sprzedawcy gazu ziemnego. Wyróżnić wśród nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe.

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu w 4 łatwych krokach?

Chcąc zmienić dostawcę paliwa gazowego, wystarczą jedynie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu odpowiedniej oferty nowego dostawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem kosztów zakupu gazu, jak i pozostałych elementów podpisanej umowy. W kolejnym kroku wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą gazu ziemnego oraz zadbać o jego pełnomocnictwo, dzięki któremu będzie on mógł wypowiedzieć umowę ze starym sprzedawcą oraz załatwić wszelkie formalności. Trzeci krok to wypowiedzenie starej umowy i powiadomienie o tym OSD gazu ziemnego. Cały proces zakańcza się z kolei uregulowaniem należności ze starą firmą i zapłaceniem rachunków, a kolejne faktury będą już wystawiane przez nowego sprzedawcę paliwa gazowego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności