Strona główna » Gazownia Kostrzyn nad Odrą » Butle gazowe Kostrzyn nad Odrą

Butle gazowe Kostrzyn nad Odrą

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, zależy od różnych kwestii. Wyróżnić spośród nich można głównie wielkość butli. Im jest ona pojemniejsza, tym dłużej można z niej w związku z tym korzystać. Poza tym okres stosowania butli gazowej zależy także od tego, w jaki sposób jest ona używana i wydajności urządzeń zasilanych z jej zastosowaniem. Najpopularniejsze butle gazowe 11 kg, używane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają zazwyczaj na mniej więcej 1 miesiąc gotowania z użyciem gazu znajdującego się w nich.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać podczas zimy?

Jeśli butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, najlepiej wybrać modele wypełnione samym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Dzięki temu wykorzystywanie go nawet w wynoszących poniżej 0 temperaturach nie będzie kłopotliwe. W tych samych warunkach butle gazowe wypełnione propanem-butanem mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, bo gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 oC..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności