Strona główna » Gazownia Kościerzyna » Butle gazowe Kościerzyna

Butle gazowe Kościerzyna

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Najczęściej oferowane są one w wariatach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to z kolei butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych lub kamperów z wykorzystaniem grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe napełniane są mieszaniną propanu i butanu. Ich niewielka waga i wielkość ułatwia z kolei wykorzystywanie ich na wyjazdach.

Jak transportować butle gazowe?

Podczas zakupu butli gazowej warto zadbać także o jej bezpieczny transport w odpowiedni sposób. W związku z tym butle gazowe do domu i turystyczne powinny być transportowane wyłącznie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym do góry. Sam zbiornik powinien być natomiast zabezpieczony przed przewróceniem się po wnętrzu pojazdu. Nie należy z kolei transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Pełne butle po przewiezieniu muszą być przechowywane w niezawilgoconym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności