Strona główna » Gazownia Kościan » Dostawcy gazu Kościan

Dostawcy gazu Kościan

Jak zmienić dostawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego?

Chcąc zmienić dostawcę gazu do domu, należy przede wszystkim wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie darmowe. Sama procedura zmienienia sprzedawcy gazu na inną, lepszą firmę opiera się natomiast na paru prostych etapach. W zależności od wybranej metody może być ona przeprowadzona osobiście lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w przypadku zmiany sprzedawcy gazu ziemnego zajmuje wobec tego znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko cena gazu, ale i pozostałe warunki będą jak najbardziej atrakcyjne.

Ile trwa zmiana dostawcy gazu?

Procedura zmienienia dostawcy gazu zajmuje najczęściej około miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to okres, ma natomiast głównie to, czy umowa z poprzednim dostawcą gazu ziemnego może być rozwiązana od razu. Niekiedy zawarte w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy gazu ziemnego do zakończenia umowy ze względu na kary. Oprócz tego podczas zmienienia dostawcy gazu trzeba także pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie dokumentu związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności