Strona główna » Gazownia Kościan » Butle gazowe Kościan

Butle gazowe Kościan

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się głównie swoją pojemnością. Najczęściej oferowane są one w wariatach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najuniwersalniejsze z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania domków letniskowych czy kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe napełniane są mieszaniną propan-butan. Ich mała masa i wielkość umożliwia natomiast używanie ich na urlopie.

Jak transportować butle gazowe?

Planując zakup butli gazowej warto zwrócić uwagę dodatkowo o jej bezpieczny przewóz we właściwy sposób. W związku z tym butle gazowe do domu oraz turystyczne powinny być transportowane jedynie pionowo, zaworem skierowanym do góry. Sama butla musi być natomiast chroniony przed przesuwaniem się po wnętrzu auta. Nie należy natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na uszkodzenia. Pełne butle po przetransportowaniu muszą być składowane w suchym, zacienionym pomieszczeniu, pionowo..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności