Strona główna » Gazownia Korsze » Gaz płynny Korsze

Gaz płynny Korsze

Czy ogrzewanie na gaz płynny jest opłacalne?

Choć koszty gazu płynnego stale wzrastają ogrzewanie gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw z zastosowaniem tego paliwa wciąż jest o wiele bardziej opłacalne od, między innymi ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego paliwa gazowego do ogrzewania pomieszczeń pozwala wobec tego zaoszczędzić nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Oprócz tego gaz płynny zaliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a w związku z tym, pozwalają zmniejszyć konieczność oczyszczania przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie domu lub przedsiębiorstwa gazem płynnym nie wymaga również posiadania specjalnej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie na gaz według informacji GUS używane jest w ponad 62% domów. W wielu sytuacjach paliwo gazowe dostarczane jest do niego natomiast ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub montowane na własny koszt. Do najważniejszych zalet takiego ogrzewania zalicza się na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji stosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności