Strona główna » Gazownia Kórnik » Gaz LPG Kórnik

Gaz LPG Kórnik

Czy zamontowanie LPG w samochodzie jest opłacalny?

Montaż LPG w aucie to idealna metoda na obniżenie wydatków eksploatacyjnych. Obecnie pomimo wciąż występujących podwyżek cen gazu LPG stale jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o około połowę. Wobec tego zamontowanie instalacji LPG w samochodzie pozwala wydawać mniej za paliwo, zwłaszcza w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się najczęściej po mniej więcej 12 miesiącach.

Jakie wymogi powinien spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w autach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych części instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym koniecznie powinny one spełniać wskazane wymogi. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może jeździć po drogach. Jej ważność równy jest 10 lat. Oprócz tego zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z polskimi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności