Strona główna » Gazownia Kórnik » Dostawcy gazu Kórnik

Dostawcy gazu Kórnik

Czym różni się dostawca paliwa gazowego od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu mogą być świadczone przez dwie różne firmy. Wymaga to wyłącznie podpisania dwóch odrębnych umów z różnymi firmami. W związku z tym w przypadku gazu ziemnego wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju tylko Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu nazywany także jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za wykonywanie przyłączy gazowych, dbanie o jakość i sprawność infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od dostawcy gazu ziemnego OSD nie może być zmieniony. Jest on na stałe przypisany do określonego obszaru. Z kolei dostawca paliwa gazowego to firma, którą można wybrać samodzielnie, realizująca usługi sprzedaży paliwa gazowego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Na czym opiera się stała gwarancja ceny oferowana przez dostawców gazu?

Obecnie coraz więcej sprzedawców gazu ziemnego zapewnia dla swoich klientów gwarancję ceny gazu. Rozwiązanie to jest niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wciąż rosnące ceny paliwa gazowego na przestrzeni ostatnich miesięcy, ponieważ gwarancja ceny polega na zagwarantowaniu, że stawka zakupu paliwa gazowego od sprzedawcy będzie stała przez cały okres obowiązywania zawartej z nim umowy. Tego typu rozwiązanie dostępne jest nie tylko dla domu, ale także firm oraz rolników..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności