Strona główna » Gazownia Korfantów » Gaz LPG Korfantów

Gaz LPG Korfantów

Czemu właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się także do mniej ekonomicznego spalania. W efekcie doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który dostarczają sprawdzeni sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania.

Jakie normy powinien spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych składowych instalacji gazowej w autach. Wobec tego obowiązkowo muszą one spełniać określone wymogi. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej ważność wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe montowany w samochodzie zgodnie z polskimi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności