Strona główna » Gazownia Koprzywnica » Gaz płynny Koprzywnica

Gaz płynny Koprzywnica

Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik na gaz płynny?

W trakcie wybierania zbiornika na płynne paliwo gazowe należy zwrócić uwagę na trzy istotne kwestie. Pierwszy z nich wiąże się z zapotrzebowaniem na gaz, określonym na godzinę, na podstawie mocy urządzeń zasilanych gazem. Daje możliwość on wskazać pojemność zbiornika. Kolejny ważny element to powierzchnia działki, na której ma być zamontowany zbiornik. Zależy od niej bowiem to jaki jego rodzaj może zostać zamontowany, aby wymagane odległości od pozostałych elementów były poprawne. Dodatkowo należy również wziąć pod uwagę zużycie gazu, które wpływa na częstotliwość tankowania gazem zbiornika.

Ile czasu trzeba czekać na tankowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W sytuacji, kiedy poziom gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe spada do około 25%, należy zadbać o kolejne tankowanie. Wobec tego trzeba złożyć zamówienie na dostawę, w trakcie którego wyznaczana jest również data tankowania zbiornika. Zazwyczaj dostawy gazu wykonywane są z kolei w ciągu kilku dni. Czas oczekiwania na dostawę gazu może się z kolei wydłużyć w sezonie letnim, z powodu większego popytu napełnianiem zbiorników na płynne paliwo gazowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności