Strona główna » Gazownia Konstancin-Jeziorna » Butle gazowe Konstancin-Jeziorna

Butle gazowe Konstancin-Jeziorna

Jaka jest cena butli gazowe?

Żeby móc wykorzystywać butlę gazową w domu, trzeba ją najpierw zakupić. Butle gazowe można zakupić nienapełnione, a także już pełne. W pierwszej sytuacji koszt butli gazowej oscyluje w granicach mniej więcej 200 złotych, natomiast w drugim do ceny pustej butli należy doliczyć także wartość zawartego w niej gazu, sumaryczna cena równa się w związku z tym obecnie około trzystu złotych. Mniej kosztowną opcją jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, trzeba natomiast przy tym pamiętać, żeby skontrolować, czy ma ona ważną homologację, której czas zapisywany jest na zbiorniku.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimową porą?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, warto postawić na modele zatankowane czystym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Dzięki temu wykorzystywanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W identycznych warunkach butle gazowe wypełnione mieszanką propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, ponieważ gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności