Strona główna » Gazownia Konin » Gaz płynny Konin

Gaz płynny Konin

Co to jest gaz płynny LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszaniny propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei podobny do gazu ziemnego. Dzięki temu cechuje się on dużą możliwością użytkowania. Gaz płynny propan-butan może być wykorzystywany w związku z tym między innymi do ogrzewania domów, zasilania pojazdów (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Gaz płynny LPG swoją płynną postać przyjmuje pod niskim ciśnieniem, wobec tego może być on magazynowany w dużych ilościach z wykorzystywaniem niewielkich zbiorników lub butli.

Ile gazu należy tankować do zbiorników na płynne paliwo gazowe?

W trakcie napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe, objętość paliwa nie powinna przekraczać 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku gwarantuje poduszkę powietrzną, która w przypadku zmiany objętości gazu płynnego w wyniku zmiany temperatury nie będzie wpływała na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego powszechnie używane zbiorniki o wielkości 2700 litra najlepiej, aby były tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności