Strona główna » Gazownia Koniecpol » Gazy techniczne Koniecpol

Gazy techniczne Koniecpol

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada nieznacznie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on dodatkowo do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po zmieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas przecinania metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje również szerokie zastosowanie w branży chemicznej między innymi do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych.

Jakie wymagane oznaczenia muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i stosowania. Każde z nich powinny wobec tego mieć wybite znaki, które określają wytwórcę butli, a także wskazują materiał z jakiego były wykonane. Poza tym na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności