Strona główna » Gazownia Koniecpol » Butle gazowe Koniecpol

Butle gazowe Koniecpol

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego napełniane są dwoma rodzajami gazu. Jeden z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o specyficznym doskonale wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 oC. Drugi z nich to natomiast wyłącznie propan, który doskonale sprawdza się w sytuacji wykorzystywania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, modele napełniane mieszanką propanu i butanu są nieznacznie tańsze od tych napełnionych wyłącznie propanem.

Rodzaje zbiorników gazowych

Współcześnie na rynku wyróżnić można wiele różnorodnych rodzajów butli gazowych. Ich podział obejmuje przede wszystkim to, do czego będą one stosowane. Wobec tego wyróżnić można między innymi: butle gazowe do domu mające pojemność 11 kg, opcjonalnie posiadające kołnierz, butle gazowe turystyczne o pojemnościach 2 kg, 3 kg i 5 kg, butle gazowe o pojemnościach 33 kg, używane przede wszystkim do zastosowań w przemyśle niekiedy ogrzewania lokali, butle gazowe 11 kg stosowane do wózków widłowych zasilanych gazem. Jeśli chodzi z kolei o materiał, z którego produkowane są butle gazowe, zazwyczaj jest to stal o właściwiej grubości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności