Strona główna » Gazownia Kolonowskie » Dostawcy gazu Kolonowskie

Dostawcy gazu Kolonowskie

Na czym opiera się prognozowane rozliczanie dostaw gazu?

Dostawcy gazu oferują dla swoich klientów różne sposoby rozliczeń płatności za sprzedane medium. Jedną z nich jest w związku z tym rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą formą rozliczeń. Opiera się ono na przewidywaniach związanych z poborem paliwa gazowego w danym okresie oraz wystawiania na tej podstawie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu jest większe, niezbędne jest dokonanie dopłaty. Z kolei w sytuacji mniejszego rzeczywistego poboru gazu ziemnego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można przenieść na poczet przyszłych rachunków lub wypłacić za pomocą właściwego druku.

Od czego zależy cena gazu?

Wielkość faktur za paliwo gazowe zależy od kilku różnorodnych czynników. Podstawowe z nich to ilość poboru gazu ziemnego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest klient przez sprzedawcę paliwa gazowego. Wobec tego największe faktury za paliwo gazowe płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy używają go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe stosujący go do gotowania na kuchenkach. Poza tym warto także wspomnieć, że finalna cena gazu uzależniona jest także od dodatkowych opłat obowiązujących u określonego dostawcy gazu. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności