Strona główna » Gazownia Kołobrzeg » Gaz płynny Kołobrzeg

Gaz płynny Kołobrzeg

Główne różnice między gazem płynnym a ziemnym?

Choć gaz ziemny oraz gaz płynny LPG należą do tej samej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Głównie gaz płynny mieszanka propanu i butanu to gaz cięższy od powietrza około o dwa razy, natomiast gaz ziemny jest od niego prawie o połowę lżejszy. Kwestia ta ma wobec tego wpływ na możliwość transportowania i magazynowania tych gazów. Gaz ziemny wymaga budowy rurociągów, z kolei płynne paliwo gazowe może być magazynowany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników na gaz płynny.

Jak często należy wykonywać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą bezwzględnie co 2 lata przeprowadzać jego przegląd zewnętrzny. W trakcie takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik zewnętrzny musi również bezwzględnie raz na 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Badanie to opiera się na sprawdzeniu ścianek zbiornika oraz jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być również przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie przeglądy techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są wykonywane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności