Strona główna » Gazownia Kołobrzeg » Dostawcy gazu Kołobrzeg

Dostawcy gazu Kołobrzeg

Najpopularniejsi dostawcy paliwa gazowego w Polsce

W naszym kraju funkcjonuje wielu różnych dostawców gazu ziemnego, którzy oferują możliwość podpisania z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i wyłącznie na sprzedaż gazu. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich dostawców gazu ziemnego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Duża popularność dostawcy nie znaczy jednak tego, że oferuje on najlepsze ceny gazu. W wielu sytuacjach jest nawet wręcz przeciwnie. W związku z tym przed zmianą dostawcy paliwa gazowego trzeba zawsze dokładnie przeanalizować oferty przynajmniej paru firm funkcjonujących na polskim rynku, stosując do tego na przykład porównywarki dostępne w sieci.

Jak samodzielnie zmienić dostawcę paliwa gazowego?

Samodzielna zmiana dostawcy paliwa gazowego bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w sytuacji, gdy zostaje on upoważniony. Nie oznacza to jednak, że jest o wiele bardziej trudniejsza. W takiej sytuacji konieczne jest w pierwszej kolejności zawarcie umowy z nowym dostawcą paliwa gazowego. Później należy osobiście rozwiązać umowę z poprzednim dostawcą gazu, a również poinformować Operatora Systemu Dystrybucji za pomocą odpowiedniego druku dostępnego na przykład na jego stronie internetowej lub w filii obsługi klienta. Na rozpatrzenie wniosku dotyczącego zmienienia sprzedawcy gazu dystrybutor gazu ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności