Strona główna » Gazownia Koło » Gaz płynny Koło

Gaz płynny Koło

Jakie odległości należy zachować przy montowania zbiornika na gaz płynny?

Chcąc przeprowadzić montaż zbiornik na gaz płynny w zewnętrznej formie, trzeba pamiętać o przestrzeganiu właściwych odległości od miejsca, w którym będzie on zamontowany. W związku z tym taki zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być oddalony: co najmniej 3 metry od budynków, 1,5 metra od granicy działki, 5 metrów od studzienek kanalizacyjnych oraz szamba, 7 metrów od linii niskiego napięcia, 15 metrów od linii wysokiego napięcia.

Jak często trzeba wykonywać przegląd podziemnego zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Tak samo jak w sytuacji zewnętrznych zbiorników na gaz płynny, także modele wewnętrzne muszą bezwzględnie przechodzić przeglądy techniczne. Badanie zewnętrzny powinien być przeprowadzony raz na 2 lata. Z kolei rewizja wewnętrzna co 5 lat. Jeśli chodzi o próbę ciśnieniową wewnętrzne, zbiorniki na gaz płynny muszą mieć ją przeprowadzoną co 10 lat. Wszelkie badania techniczne muszą być realizowane przez przedstawicieli Urzędu Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności