Strona główna » Gazownia Koło » Dostawcy gazu Koło

Dostawcy gazu Koło

W jaki sposób zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do przedsiębiorstwa?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu do przedsiębiorstwa, warto głównie wiedzieć, że procedura ta prawie niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy gazu ziemnego dla gospodarstwa domowego. Wobec tego najpierw należy wybrać właściwą ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju rankingi. Po wybraniu odpowiedniej oferty należy umówić się na spotkanie z przedstawicielem sprzedawcy paliwa gazowego i podpisać z nim nową umowę, pamiętając, aby wcześniej szczegółowo ją przeczytać i zweryfikować, czy wszystkie jej zapisy są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel sprzedawcy gazu zaproponuje także podpisanie upoważnienia. Warto zdecydować się na tę opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z wypowiedzeniem poprzedniej umowy oraz poinformowaniem OSD o zmianie sprzedawcy gazu ziemnego.

Jak długo zmiana sprzedawcy paliwa gazowego?

Proces zmienienia dostawcy gazu ziemnego trwa zazwyczaj około 1 miesiąca. Wpływ na to, jak długi będzie to okres, ma jednak głównie to, czy umowa z poprzednim dostawcą gazu może być rozwiązana od razu. Niekiedy zawarte w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy paliwa gazowego do zakończenia umowy ze względu na kary. Dodatkowo podczas zmiany sprzedawcy gazu trzeba również wiedzieć, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności