Strona główna » Gazownia Koło » Butle gazowe Koło

Butle gazowe Koło

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na ile wystarcza butla gazowa, uzależnione jest od różnych kwestii. Wyróżnić wśród nich można przede wszystkim wielkość butli. Im jest ona pojemniejsza, tym przez dłuższy czas można z niej w związku z tym korzystać. Poza tym czas stosowania butli gazowej uzależniony jest też od tego, w jakim celu jest ona stosowana i wydajności sprzętów zasilanych z jej wykorzystaniem. Standardowe butle gazowe 11 kg, wykorzystywane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają zazwyczaj na mniej więcej 30 dni gotowania z zastosowaniem gazu umieszczonego w nich.

Jak transportować butle gazowe?

Podczas zakupu butli gazowej należy zwrócić uwagę też o jej bezpieczny transport w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do gospodarstwa domowego i turystyczne powinny być przewożone jedynie pionowo, zaworem skierowanym do góry. Sama butla musi być z kolei chroniony przed przemieszczaniem się po wnętrzu samochodu. Nie wolno natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na uszkodzenia. Pełne butle po przetransportowaniu muszą być składowane w niezawilgoconym, zacienionym pomieszczeniu, pionowo..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności