Strona główna » Gazownia Kolno » Gaz LPG Kolno

Gaz LPG Kolno

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w autach określane również jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych części instalacji gazowej w pojazdach. Wobec tego obowiązkowo muszą one spełniać określone normy. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej ważność wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe montowany w pojeździe zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Czemu właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się również do większego spalania. Finalnie doprowadza to więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności