Strona główna » Gazownia Kołaczyce » Gaz LPG Kołaczyce

Gaz LPG Kołaczyce

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Dodatkowo złej jakości gaz LPG przyczynia się również do mniej ekonomicznego spalania. W efekcie przyczynia się on więc do większych kosztów związanych z koniecznością kupowania jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który sprzedają zweryfikowani sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania.

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w samochodach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych elementów instalacji gazowej w pojazdach. Wobec tego koniecznie muszą one spełniać wskazane normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności wynosi 10 lat. Dodatkowo zbiornik na gaz montowany w pojeździe zgodnie z polskimi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności