Strona główna » Gazownia Kobyłka » Dostawcy gazu Kobyłka

Dostawcy gazu Kobyłka

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu ziemnego do gospodarstwa domowego?

Planując zmienić dostawcę gazu do domu, trzeba przede wszystkim pamiętać, że rozwiązanie to jest całkowicie bezpłatne. Sama procedura zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego na inną, lepszą firmę polega natomiast na kilku prostych etapach. W zależności od wybranego sposobu może być ona przeprowadzona samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w przypadku zmiany sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje wobec tego znalezienie właściwej oferty, w której nie tylko koszt paliwa gazowego, ale i inne warunki będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak długo zmiana dostawcy paliwa gazowego?

Proces zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego trwa najczęściej około 30 dni. Wpływ na to, jak długi będzie to okres, ma natomiast przede wszystkim to, czy umowa ze starym dostawcą paliwa gazowego może być rozwiązana od razu. Czasem zawarte w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy paliwa gazowego do zakończenia umowy ze względu na kary. Dodatkowo w trakcie zmiany sprzedawcy gazu trzeba również pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności