Strona główna » Gazownia Kobyłka » Butle gazowe Kobyłka

Butle gazowe Kobyłka

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Najczęściej oferowane są one w wariatach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej wybierane z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych czy kamperów z wykorzystaniem grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszanką propan-butan. Ich stosunkowo mała masa i wielkość ułatwia z kolei stosowanie ich na wyjazdach.

Jak transportować butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej należy zadbać dodatkowo o jej odpowiedni transport we właściwy sposób. Wobec tego butle gazowe do gospodarstwa domowego i turystyczne mogą być przewożone jedynie pionowo, zaworem skierowanym ku górze. Sam zbiornik powinien być z kolei chroniony przed przewróceniem się po wnętrzu samochodu. Nie powinno się natomiast transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Pełne butle po przetransportowaniu powinny być przechowywane w niezawilgoconym, zacienionym pomieszczeniu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności