Strona główna » Gazownia Kobylin » Gaz płynny Kobylin

Gaz płynny Kobylin

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na płynne paliwo gazowe

Wykonując montaż zbiornika na gaz płynny na działce, należy pamiętać o paru formalnościach. Taka inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydawanego przez właściwe dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega z kolei na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub zamontowania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu naziemnego. Po zamontowaniu zbiornika trzeba obowiązkowo wykonać także jego odbiór, który przeprowadzany jest przez UDT.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Zamontowanie zbiornika na gaz płynny to inwestycja, w której skład wiele różnorodnych kosztów. Główny z nich to cena zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Oprócz tego do kosztów samego zbiornika na płynne paliwo gazowe należy również doliczyć między innymi: dowiezienie zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, stworzenie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez UDT. Finalny koszt zamontowania zbiornika na gaz płynny wynosi w związku z tym około 16 000 złotych. Tańszą opcją jest natomiast wybranie wydzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą oferuje większość jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności