Strona główna » Gazownia Knyszyn » Gaz płynny Knyszyn

Gaz płynny Knyszyn

Czy zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na gaz płynny, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Konieczne jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą właściwego formularza. Dokument musi posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy na piśmie w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia rozpoczęcie montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak skontrolować stan gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszystkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalistyczne poziomowskazy, które umożliwiają w bezproblemowy i szybki sposób sprawdzić poziom napełniania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wyrażone przez nie wartości napełnienia zbiornika wyróżnione są także czerwonym kolorem od około 20%, który wskazuje konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od włączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności