Strona główna » Gazownia Knyszyn » Butle gazowe Knyszyn

Butle gazowe Knyszyn

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

Jeśli butle gazowe mają być stosowane zimą, warto wybrać modele wypełnione czystym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 oC. Dzięki temu stosowanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problematyczne. W identycznych warunkach butle gazowe zatankowane propanem-butanem mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych we właściwy sposób, gdyż gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Ile kosztuje butla gazowa?

By móc wykorzystywać butlę gazową w gospodarstwie domowym, należy się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić puste, a także już pełne. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej wynosi w granicach mniej więcej 200 złotych, z kolei w drugim do ceny pustej butli należy dołożyć także wartość zawartego w niej gazu, sumaryczna cena wynosi wobec tego obecnie około trzystu złotych. Mniej kosztowną metodą jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, należy natomiast przy tym pamiętać, by sprawdzić, czy posiada ona aktualną homologację, której czas umieszczony jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności