Strona główna » Gazownia Knurów » Gaz płynny Knurów

Gaz płynny Knurów

Główne różnice między płynnym paliwem gazowym a ziemnym?

Pomimo,że gaz ziemny i gaz płynny LPG zaliczane są do tej samej grupy węglowodorów, dzieli je sporo różnic. Przede wszystkim płynne paliwo gazowe mieszanka propanu i butanu to gaz cięższy od powietrza około o dwa razy, natomiast gaz ziemny jest od niego niemal o 50% lżejszy. Sprawa ta ma wobec tego wpływ na możliwość przewożenia i przechowywania tych gazów. Gaz ziemny wymaga budowy rurociągów, z kolei gaz płynny może być przechowywany w dużych ilościach z użyciem niewielkich zbiorników na gaz płynny.

Jak często trzeba przeprowadzać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą obowiązkowo co 2 lata przeprowadzać jego przegląd zewnętrzny. W trakcie takiego przeglądu kontrolowany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik naziemny musi także obowiązkowo co 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Badanie to polega na sprawdzeniu ścian zbiornika i jego wzmocnień. Co 10 lat musi być także wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie przeglądy techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są realizowane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności